MODERN BEIGE
POLSKA / WARSZAWA 2024 / 100 m2



Naturalnie przytulne wnętrze z nowoczesnym zacięciem
We współczesnych wnętrzach przestano się koncentrować tylko na jednym kierunku. Nie musi być tylko nowocześnie, sterylnie i minimalistycznie lub przytulnie, klasycznie i z mniejszym lub większym splendorem. Pięknie można połączyć te dwa nurty, stawiając na kolory ziemi, zróżnicowane struktury, miękkie tkaniny i geometryczne formy. To jednak sztuka, która nie udaje się każdemu. A tym razem?




Paleta kolorów ziemi
Najbardziej uniwersalna gama kolorystyczna, ale wcale nie najbardziej nudna. Postrzegana jako bezpieczna i zachowawcza, chociaż w rzeczywistości to właśnie ona odpowiada za najbardziej eleganckie, stylowe i jednocześnie przytulne stylizacje. Kolory ziemi mają naturalną zdolność do roztaczania wokół spokoju, ciszy i pozytywnej energii. Jednocześnie fantastycznie wydobywają potencjał pomieszczeń, akcentując ich przestronność, jasność i otwartość
Salon z kuchnią to arena beży, bieli i szarości. Pięknie się przenikają, tworząc ciekawe blokowe przejścia. W kuchni zdecydowanie dominuje beż pojawiający się na frontach szafek, krzesłach i zasłonach. Matowe powierzchnie uzupełniają kamienne płyty na stole, blacie i ścianie między szafkami.
Salon stanowi płynną kontynuację salonu, dlatego tutaj również widoczna jest podobna paleta barw, chociaż dostrzec można dodatkowe kolorystyczne akcenty. Dużym takim colourblockiem jest szara zabudowa z TV. Wyróżnia się, ale nie dominuje, chociaż na pewno stanowi mocny element wystroju tego naturalnego wnętrza. Trudno też przeoczyć stoliki kawowe z czarnymi podstawami. Nie są tutaj przypadkiem. Nawiązują do nóżek przy zestawie wypoczynkowym.
Nie inaczej jest w innych pomieszczeniach, w których kolory ziemi również odnalazły swój ciepły kąt. Jest beżowa sypialnia z delikatnie brzoskwiniowym zagłówkiem łóżka i łazienka z kamieniem i jasnymi szarościami na ścianach. W tym wnętrzu wszystko gra, jak mu natura zagra.







Wszechobecne, różnorodne struktury
A żeby mocniej podkręcić ten natural look, na wszelkich możliwych powierzchniach pojawiły się różnorodne struktury. Wnętrze można odbierać nie tylko zmysłem zapachu i wzroku, ale również dotyku. Dominują bez wątpienia idealnie równe żłobienia. Żeberkowe fronty szafek i lamele na ścianach robią wrażenie, a dodatkowo tworzą piękny spektakl gry świateł. Ciekawym pomysłem było wykorzystanie strukturalnej wykładziny ściennej do ozdobienia ściany w salonie. Odegrała ona znaczącą rolę w ociepleniu wnętrza, otuliła je swoim przyjemnym dotykiem. Na podłodze możemy podziwiać klasykę, czyli jasne drewno z delikatnie zaznaczonym usłojeniem. Panele są ułożone w dużą jodełkę, aby pójść bardziej w kierunku nowoczesności.
Podobne wzory możemy podziwiać w innych pomieszczeniach. One się powtarzają, aby tworzyć jedną spójną całość. Struktury w większości bazują jednak na tym samym motywie – równolegle ułożonych do siebie paskach. Pełnią one nie tylko funkcję ozdobną, ale pomagają również w uporządkowaniu wnętrza, które jest w dyskretny sposób dzielone na strefy i bloki. Poza tym we wnętrzach – w salonie, jadalni i sypialni są elementy tapicerowane, a dokładnie przyjemny w dotyku welur i bardzo wytrzymały, ciekawy w sensorycznym odbiorze szenil.





Klasyczna sztukateria zamknięta w nowoczesnych ramach
Oj nie, sztukateria nie odeszła w zapomnienie i przekonaliśmy się już o tym wielokrotnie. Bardzo lubi pokazywać się w nowoczesnych aranżacjach, uzupełniając ją o klasyczną elegancję. Oczywiście pożegnaliśmy się z bogatymi zdobieniami i żłobieniami na rzecz prostych form wpisujących się w aktualne trendy wnętrzarskie.
Sztukaterii w tym wnętrzu jest bardzo dużo, jest widoczna na każdym kroku i w każdym pomieszczeniu. Zdobi ściany, układając się w duże ramy. Jest przy wykończeniu sufitów, nadając im delikatnie monumentalnego charakteru. Nie wyróżnia się jednak kolorystycznie, a subtelnie wtapia w ściany i sufit, sprawiając wrażenie, jak gdyby „wyrastały” z nich nowoczesne rzeźbione struktury.





Obłe kształty, czyli mocno we współczesnych trendach
Krągłości, zaokrąglenia i obłe kształty to wszystko powtarza się w trendach wnętrzarskich już od kilku sezonów. Spodobało nam się to, dlatego powielamy tę modę. W tej stylizacji obłe kształty doskonale łączą to, co eleganckie, z tym, co mocno nowoczesne, a nawet kubistyczne. Przykładem jest fotel w strefie wypoczynkowej, krzesła i stół w jadalni, stoliki kawowe o trójwymiarowej, zaokrąglonej podstawie czy też niezwykle wyrazisty żyrandol nad stołem jadalnianym składający się z kilkudziesięciu szklanych płaskich okręgów.
Wszelkiego rodzaju krągłości nadają wnętrzu łagodności, sprawiają, że panuje w nim ład, porządek i harmonia. Wszystko wydaje się być bardziej poukładane i na swoim miejscu. Warto pamiętać, że obłe kształty są naturalne i bardziej przyjazne dla człowieka. Może to też mieć wpływ na to, że meble wypoczynkowe o takich formach są po prostu wygodniejsze.
Temat natury przewija się jak mantra podczas dyskusji o wnętrzarskich trendach. Zawsze jednak jest ona stawiana w centralnym punkcie. Naturalne kolory, kształty, formy, materiały – to wszystko sprawdza się zawsze i wszędzie. Prawdziwą sztuką jest wycisnąć z nich coś więcej, co zaskoczy, zaintryguje i zainspiruje.
























